Știri și evenimente

26-10-2018

Centrul Multifuncțional pentru tineri în dificultate "Henri Coandă"

Centrul Multifuncţional pentru tineri în dificultate "Henri Coandă" asigură accesul tinerilor aflaţi în dificultate şi cu nevoi special, pe o perioadă determinată, la găzduire, îngrijire, educaţie şi pregătire în vederea integrării sau reintegrării familial şi socio-profesionale.

26-10-2018

Primăria Filipeni implementează un proiect în cadrul Programului Operațional Capital Uman

COMUNA FILIPENI implementează în parteneriat cu alte primării, un proiect în cadrul Programului Operaţional Capital Uman 2014-2020, Axa prioritară 2 - îmbunătăţirea situaţiei tinerilor din categoria NEETs, prin programe de formare profesională - cursuri de calificare.

A fost finalizată procedura de licitație deschisă având ca obiect: ”Proiectare și execuție pentru obiectivul de investiții – Modernizare DJ 241B, Pădureni-Godovana, km 2+370 – 17+800, județul Bacău”.
23-08-2018

Drumul județean propus pentru reabilitare va deservi locuitorii din satele Glodișoarele, Mărăști, Brad, Bălaia, Filipeni, Fruntești, Pădureni.

Varstnicii din Filipeni vor beneficia de servicii specializate de ingrijire
18-06-2018

Varstnicii din Filipeni vor beneficia de servicii specializate de ingrijire

Astăzi, 18 iunie 2018, la Filipeni a avut loc semnarea contractului de finanțare pentru reabilitarea și extinderea clădirii fostei biblioteci a cărei nouă destinație va fi cea de Centru de zi pentru persoane vârstnice, cu unitate de îngrijire la domiciliu.

Anunț post vacant
27-02-2018

Anunț post vacant

Primaria COMUNA FILIPENI, judetul Bacau, avand in vedere prevederile art. 37, 38 si 39 din H.G.R. nr. 286/2011 privind aprobarea Regulamentului - cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzator functiilor contractuale si criteriilor de promovare in grade profesionale sau trepte profesionale imediat superioare a personalului contractual din sectorul bugetar, platit din fonduri publice, a decis, din motive obiective, ANULAREA Concursului pentru ocuparea functiei contractuale vacante de Administrator in cadrul Compartimentului Administrativ-Deservire din aparatul de specialitate al PRIMARULUI COMUNA FILIPENI

Ziua Comunei Filipeni - Ediția a doua
30-07-2017

Ziua Comunei Filipeni - Ediția a doua

Pe data de 12 August 2017 va avea loc evenimentul cultural ZIUA COMUNEI FILIPENI, ediția a doua.
Evenimentul se va desfășura la Scena din vecinătatea vechiului Cămin Cultural-Filipeni.

Invitați de onoare sunt: Doamna Prefect Maricica Luminița Coșa, Preșesdintele Consiliului Județean Bacău - Domnul Brașoveanu Sorin.

Programul artistic va debuta cu Ansamblul Folcloric Busuiocul și va continua cu Ansamblul local Brâulețul și artișți în formare ai Comunei Filipeni.

Vă așteptăm cu drag!

Chestionare

Cum apreciati actuala administratie ?

Foarte buna

Buna