Știri și evenimente

11-12-2018

UAT COMUNA FILIPENI, județul Bacău, anunță publicul interesat asupra organizării unei dezbateri publice, în conformitate cu prevederile Legii nr. 52/2003 privind transparența decizională în administrația publică, asupra Proiectului de hotarâre privind aprobarea planului anual de evoluție al taxei speciale de salubrizare actualizat pentru proiectul "Sistem integrat de management al deșeurilor solide în județul Bacău".

26-10-2018

Centrul Multifuncțional pentru tineri în dificultate "Henri Coandă"

Centrul Multifuncţional pentru tineri în dificultate "Henri Coandă" asigură accesul tinerilor aflaţi în dificultate şi cu nevoi special, pe o perioadă determinată, la găzduire, îngrijire, educaţie şi pregătire în vederea integrării sau reintegrării familial şi socio-profesionale.

26-10-2018

Primăria Filipeni implementează un proiect în cadrul Programului Operațional Capital Uman

COMUNA FILIPENI implementează în parteneriat cu alte primării, un proiect în cadrul Programului Operaţional Capital Uman 2014-2020, Axa prioritară 2 - îmbunătăţirea situaţiei tinerilor din categoria NEETs, prin programe de formare profesională - cursuri de calificare.

Chestionare

Cum apreciati actuala administratie ?

Foarte buna

Buna